بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» طرز تهیه بهترین کیک وانیلی

طرز تهیه بهترین کیک وانیلی

طرز تهیه بهترین کیک وانیلی


مواد لازم :

اسپری پخت نچسب

3 1/2 فنجان آرد همه منظوره (به یادداشت پخت مراجعه کنید)

نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری

2 قاشق چایخوری بیکینگ پودر

2 قاشق چایخوری نمک کوشر

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

2 قطعه (16 قاشق غذاخوری) کره بدون نمک، در دمای اتاق 

شکر دانه ریز 2 پیمانه

3 قاشق غذاخوری روغن نباتی 

1 قاشق غذاخوری خمیر یا عصاره وانیل خالص 

3 عدد تخم مرغ بزرگ، در دمای اتاق 

2 عدد زرده تخم مرغ بزرگ، در دمای اتاق 

2 فنجان باترمیلک | ترکیب ¼ پیمانه شیر و ¾ پیمانه ماست می تواند جایگزین مناسبی برای باترمیلک باشد.


فراستینگ: (به خامه و کرم روی کیک فراستینگ می گویند)

هر یک پوند معادل ۴۵۰گرم است

6 قطعه (1 1/2 پوند) کره بدون نمک، در دمای اتاق

شکر قنادی 4 پیمانه

1/3 فنجان خامه غلیظ

1 قاشق غذاخوری خمیر یا عصاره وانیل خالص

1/2 قاشق چایخوری نمک کوشر


طرز تهیه :

  1. برای کیک: یک توری در وسط فر بچینید و از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. دو قالب کیک 9 اینچی را به آرامی با اسپری پخت نچسب بپوشانید. قسمت های زیرین را با کاغذ روغنی بپوشانید. کاغذ را به آرامی با اسپری نچسب بپوشانید.
  2. آرد، نشاسته ذرت، بکینگ پودر، نمک و جوش شیرین را در یک کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید تا مخلوط شوند. کره، شکر دانه ریز، روغن و وانیل را با همزن برقی با سرعت متوسط ​​به بالا به مدت 3 تا 4 دقیقه بزنید تا سبک و پفکی شود. تخم‌مرغ‌ها و زرده‌ها را یکی یکی اضافه کنید، هم بزنید تا مخلوط شوند و گهگاه کناره‌ها و کف کاسه را بتراشید تا خمیر کاملا یکدست، یکدست و خامه‌ای شود. در حالی که همزن روشن است، مواد خشک را در 3 مرتبه به صورت متناوب با باترمیلک، شروع و با مواد خشک به پایان بریزید.  
  3. خمیر را به طور یکنواخت داخل تابه های آماده شده بمالید. رویه ها را صاف کنید. 35 تا 45 دقیقه تابه‌ها را از چپ به راست بچرخانید تا زمانی که کیک‌ها قهوه‌ای طلایی روشن شوند و یک تستر داخل کیک تمیز بیرون بیاید. قالب ها را به توری سیمی منتقل کنید و اجازه دهید کیک ها به مدت 30 دقیقه خنک شوند. یک چاقو را دور کناره های کیک بکشید و روی توری سیمی برگردانید. پوسته را بردارید و بگذارید کیک ها کاملا خنک شوند. 
  4. برای فراستینگ: کره را در یک کاسه متوسط ​​با همزن برقی با سرعت بالا بزنید تا یکدست شود، حدود 1 دقیقه. سرعت را کم کرده و به تدریج با شکر قنادی مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. در حالی که همزن روشن است، خامه غلیظ، وانیل و نمک را بریزید. سرعت را زیاد کنید و حدود 2 دقیقه هم بزنید تا مایه نرم و پفکی شود. 
  5. برای تزیین کیک: یک کیک را به صورت گنبدی به سمت پایین روی یک بشقاب قرار دهید. 1 1/2 فنجان از فراستینگ را به طور مساوی روی آن پخش کنید. کیک باقیمانده را با سمت گنبدی به سمت بالا قرار دهید. روی آن را با 1 1/2 فنجان فراستینگ پخش کنید. کناره های کیک را با 1 1/2 فنجان فراستینگ کاملا صاف کنید تا لایه ای یکدست به دست آید. (اگر مقداری از کیک ظاهر شود، اشکالی ندارد. این فقط یک لایه پایه است.) به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا فراستینگ خود را بگیرد.  
  6. باقیمانده یخ زدگی را روی قسمت بالا و کناره ها پخش کنید و آن را صاف کنید.


یادداشت پخت

هنگام اندازه گیری آرد، آن را با قاشق در یک پیمانه خشک ریخته و مقدار اضافی آن را صاف می کنیم. (با برداشتن مستقیم از کیسه، آرد فشرده می شود و در نتیجه محصولات پخته شده خشک می شود.)

بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست مشاهده